Skip to content
yritystehtaan-tiimi-auttaa-startup-yrityksiä-kasvamaan-ja-kansainvälistymään

Yritystehtaan tiimi palveluksessasi!

Valmennamme unelmistasi totta!

Vahvuutemme on yrittäjävetoinen tiimi. Yritystehtaan tiimi rakentuu yrittäjistä, asiantuntijoista, sijoittajista ja liike-elämän konkareista, joilla on aidosti omakohtaista osaamista ja kokemusta yrittäjyydestä, kansainvälisestä startup-bisneksestä sekä vahvasta sidosryhmätoiminnasta.

Tehtaan ydintiimiin kuuluu 10 henkilöä, joista osa tekee töitä Yritystehtaalla sekä sen ulkopuolisessa yrityskentässä. Näin pystymme tarjoamaan sinulle yritysmaailman kokeneet valmentajat, jotka eivät ole kaukana arjen haasteista.

Ydintiimin ympäröimänä meillä on opettajista koostuva 13 hengen valmennustiimi, jonka kanssa osaamme yhdessä vastata kattavasti aloittavien yrittäjien haasteisiin. Tutustu alla koko tiimiimme sekä kurkkaa tulevat Yritystehtaan tapahtumat ja tule moikkaamaan meitä!

Yhdessä teemme hartiavoimin töitä, jotta sinä voisit keskittyä olennaiseen.

 

Matkalla kohti kannattavaa kasvua ja kansainvälisyyttä

Hautomovalmentajat

Teemme Tehtaan näkyväksi ja kuuluvaksi

Viestintä-, tapahtuma- ja yhteistyötiimi

Oppilaitosten yrittäjyyden koordinaatiotiimi

Klikkaa lisätietoja!
Reija Häkkinen työelämäasiantuntija, Jyväskylän yliopisto

reija.a.hakkinen@jyu.fi

Reija Häkkinen työelämäasiantuntija, Jyväskylän yliopisto
Klikkaa lisätietoja!
Suvi Salminen LEHTORI, YRITTÄJYYS JA INNOVAATIOT, JAMK, FUTURE FACTORY

suvi.salminen@jamk.fi

Suvi Salminen LEHTORI, YRITTÄJYYS JA INNOVAATIOT, JAMK, FUTURE FACTORY

Korkeakouluvalmennustiimi

Klikkaa lisätietoja!
Mari Hakkarainen lehtori, biotalousinstituutti JAMK

mari.hakkarainen@jamk.fi

Mari Hakkarainen lehtori, biotalousinstituutti JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Pasi Teräväinen liiketoiminnan kehittäjä, JAMK hyvinvointiyksikkö

pasi.tervainen@jamk.fi

Pasi Teräväinen liiketoiminnan kehittäjä, JAMK hyvinvointiyksikkö
Klikkaa lisätietoja!
Essi Silvennoinen lehtori, JAMK Ammatillinen opettajakorkeakoulu

essi.silvennoinen@jamk.fi

Essi Silvennoinen lehtori, JAMK Ammatillinen opettajakorkeakoulu
Klikkaa lisätietoja!
Teemu Laitinen liiketalouden opettaja, JAMK

teemu.laitinen@jamk.fi

Teemu Laitinen liiketalouden opettaja, JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Matti Mieskolainen lehtori, JAMK Teknologia/ICT

matti.mieskolainen@jamk.fi

Matti Mieskolainen lehtori, JAMK Teknologia/ICT
Klikkaa lisätietoja!
Mikko Keskinen LEHTORI, YRITTÄJYYS JA INNOVAATIOT, JAMK, FUTURE FACTORY

mikko.keskinen@jamk.fi

Mikko Keskinen LEHTORI, YRITTÄJYYS JA INNOVAATIOT, JAMK, FUTURE FACTORY
Klikkaa lisätietoja!
Juha Ruuska Lehtori, yrittäjyys ja innovaatiot, JAMK, Future Factory, Master Education

juha.ruuska@jamk.fi

Juha Ruuska Lehtori, yrittäjyys ja innovaatiot, JAMK, Future Factory, Master Education
Klikkaa lisätietoja!
Mari Suoranta tutkijatohtori, Jyväskylän Yliopisto

mari.suoranta@jyu.fi

Mari Suoranta tutkijatohtori, Jyväskylän Yliopisto
Klikkaa lisätietoja!
Antony Smal Liiketoiminnan luennoitsija, JAMK

antony.smal@jamk.fi

Antony Smal Liiketoiminnan luennoitsija, JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Antero "Andy" Kivelä Liiketoiminnan luennoitsija, JAMK

antero.kivela@jamk.fi

Antero "Andy" Kivelä Liiketoiminnan luennoitsija, JAMK

Tuotekehitysrahoituksen tiimi

Klikkaa lisätietoja!
Riku Ojanperä lehtori (johtaminen), JAMK

riku.ojanpera@jamk.fi

Riku Ojanperä lehtori (johtaminen), JAMK
Klikkaa lisätietoja!
Jarno Mikkonen Senior IPR advisor, Jyväskylän Yliopisto

jarno.e.mikkonen@jyu.fi

Jarno Mikkonen Senior IPR advisor, Jyväskylän Yliopisto
Klikkaa lisätietoja!
Neea Blåfield Asiakkuus- ja projektikoordinaattori

neea@yritystehdas.fi

Neea Blåfield Asiakkuus- ja projektikoordinaattori